Економічний розвиток України у 2017 році

Економіка України є 50-ю за величиною експортноорієнтованою економікою світу (The Economic Complexity Index (ECI). Проте, відсутність протягом 20 років істотних змін у структурі українського експорту з великою часткою сировинних товарів, як наслідок, призвела до відставання України не тільки від розвинених країн, а навіть від більшості країн-сусідів.

За матеріалами: https://atlas.media.mit.edu/en/rankings/country/eci/?year_range=2011-2016

В українському експорті переважають товари первинного сектора економіки, сировина та проміжні товари з відносно низькою технологічною складовою – майже 70% експорту. 41% ($ 17,7 млрд) складає продукція АПК, 23,4% ($ 10,1 млрд) – металургійна продукція, 11,7% ($ 5 млрд) – продукція машинобудування, 9,1% ($ 3,9 млрд) – мінеральні продукти тощо.

Частка високотехнологічного експорту України складає менше 5,5%. Натомість, в індустріальних, розвинених країнах переважає вторинний сектор – обробна і будівельна промисловість.

А так виглядає структура експорту Чеської республіки.

За матеріалами: http://businessviews.com.ua/ru/economy/id/10-grafikov-o-tom-chto-syrevoj-eksport-eto-ploho-1649/

Однією з головних задач вторинного сектора економіки є переробка сировини, яка забезпечує збільшення доданої вартості товарів. Таким чином збільшується прибуток від експорту та зменшується залежність країни від імпорту. Втім, в Україні сьогодні відбувається протилежне.