Ціни на нафту Brent у понеділок, 22 червня, знизилися після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії. Тегеран заявив про послаблення для експорту нафти та нафтохімічної продукції, що зменшило побоювання дефіциту на світовому ринку.
Нафта Brent подешевшала на 1,19 долара, або на 1,48%, до 79,38 долара за барель станом на 06:16 за київським часом. На початку торгів котирування зростали до 82,30 долара за барель на тлі напруженого старту переговорів. Зростання також підтримували погрози президента США Дональда Трампа відновити війну проти Ірану та заява Тегерана про повторне закриття Ормузької протоки.
Ф’ючерси та думки експертів
Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) торгувалися на рівні 76,73 долара за барель. Серпневий контракт подешевшав на 21 цент — до 75,64 долара за барель. «Зниження цін зумовлене насамперед поліпшенням перспектив дипломатичного прориву між США та Іраном, що відроджує надії на пом’якшення санкцій», — зазначила засновниця дослідницької компанії SS WealthStreet Суганда Сачдева.
У понеділок високопосадовці США та Ірану завершили перший раунд переговорів у Швейцарії. Сторони домовилися про механізм припинення бойових дій у Лівані та відкрили канал зв’язку для безпечного проходження суден через Ормузьку протоку. Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що країна отримала винятки для експорту нафти та нафтохімічної продукції, розмороження частини активів, а також запуск програми відновлення. Це дозволить повернути на ринок майже 1,5 мільйона барелів іранської нафти на добу.
Водночас ризики ескалації залишаються високими. Кількість суден через Ормузьку протоку різко скоротилася після заяви Ірану про закриття протоки. Ізраїльські удари по Лівану 20 червня забрали життя щонайменше 20 людей. Аналітики ING наголошують, що шлях до тривалої угоди буде складним, а протягом 60-денного перемир’я зберігаються ризики відновлення бойових дій.
Минулого тижня ціни на нафту впали більш ніж на 8% через очікування збільшення поставок. Голова Національної іранської нафтової компанії Хамід Бовард повідомив, що через лінію блокади вже пройшло понад 25 мільйонів барелів іранської нафти. ОАЕ, Кувейт та Ірак запропонували клієнтам додаткові обсяги. Ірак планує поступово відновити виробництво до 4,2-4,3 мільйона барелів на добу.